O firmie

HISTORIA ZAKŁADU

Zakład powstał 1 czerwca 1987 roku pod nazwą Zakład Ślusarsko Mechaniczny Czerwiński i zatrudniał 2-ch pracowników. W tym czasie zakład zajmował się produkcją urządzeń do oczyszczalni ścieków i świadczył usługi w zakresie obróbki skrawaniem i spawalnictwa dla stoczni i rolnictwa.

W sierpniu 1989 roku zakład rozpoczął produkcję wciągarek sieciowych dla rybołówstwa morskiego. W tym roku zatrudniał 3-ch pracowników. W roku 1992 powstało biuro konstrukcyjne, zakład zatrudniał 6-ciu pracowników i zajmował się projektowaniem i wykonawstwem różnego rodzaju maszyn i urządzeń dla przemysłu budowlanego, drogowego i przetwórstwa drewna. W lutym 2002 roku zakład podjął się zaprojektowania i zbudowania szeregu specjalistycznych maszyn tworzących ciąg linii produkcyjnej konserw rybnych dla firmy „Łosoś” w Słupsku. Rok ten należy uznać za początek specjalizacji zakładu w projektowaniu i wykonawstwie linii technologicznych i urządzeń dla przetwórni ryb w Polsce i poza jej granicami.
We wrześniu 2002 roku nasza firma przejęła część ELEKTOMONTAŻU GDAŃSK S.A. wraz z 11-sto osobową załogą i ciągiem technologicznym obróbki plastycznej blach cienkich wraz z malarnią proszkową uznawaną za jedną z najnowocześniejszych w Polsce.

W roku 2003 firma podjęła się budowy łodzi rybackich. Pierwszym owo-cem podjętych działań była 8-mio metrowa, bezpokładowa łódź wykonana w całości ze stali kwasoodpornej, której burtowe numery to OKS-20, a przystanią jest Oksywie. Do dnia dzisiejszego nasze umiejętności w budowie łodzi rybackich rosną, czego przykładem może być zwodowana wiosną 2004 roku pokładowa łódź rybacka o całkowitej długości 9,7 m, cumująca we Władysławowie i symbolu WŁA-34.

W tym samym roku zmieniono nazwę zakładu na Zakłady Mechaniczne „Czerwiński”. Obecnie zakład zatrudnia 22 osoby a siedziba zakładu znajduje się w miejscowości Lublewo k/Gdańsk ul. Wybickiego 20, 83-050 Kolbudy tel. (058) 682 70 76, fax. (058) 682 70 76.

ZAUFALI NAM: